Warning: escapeshellcmd() has been disabled for security reasons in /home/users/biesy15/public_html/aktywnagminazarszyn.pl/libraries/vendor/phpmailer/phpmailer/class.phpmailer.php on line 1454
Aktywna Gmina Zarszyn - Velo Czorsztyn - FOTORELACJA

Aktualności

Previous Next

Velo Czorsztyn - FOTORELACJA

Jesień w tym roku była wyjątkowo słoneczna i ciepła, korzystając z takiej pogody siódemka rowerzystów ze stowarzyszenia „Aktywna Gmina Zarszyn” wyjechała w okolice Gorców i Pienin, aby przejechać trasę Velo Czorsztyn. Wczesnym rankiem 30 października 2022 zapakowaliśmy rowery do busa i na dwa samochody pojechaliśmy do Niedzicy. Poranek był mglisty i chłodny, my jednak byliśmy zdecydowani wyruszyć na szlak. Początek był niełatwy, ciągłe podjazdy i zjazdy po drodze pokrytej mokrymi liśćmi były bardzo niebezpieczne. Im bliżej południa, tym było lepiej, droga bez przewyższeń,  słoneczko przyjemnie grzało a piękne widoki wynagradzały trud pierwszego etapu. Zbliżała się pora obiadu, więc by nabrać sił zdecydowaliśmy się na posiłek i krótki odpoczynek. Była to bardzo dobra decyzja, bo podjazd do czorsztyńskiego zamku okazał się bardzo wymagający. Dalsza część trasy wiodła drogami publicznymi, więc koniec z beztroską jazdą . Wycieczka ta okazała się strzałem w dziesiątkę, aż szkoda było wracać. Mamy nadzieję, że w następnym sezonie, będziemy dysponować lawetą rowerową i tym samym podobne wyjazdy będą liczniejsze. Puki co zbliża się zima, więc dbajmy o kondycję, żeby na wiosnę bez obaw wskoczyć na rower.

Do zobaczenia na trasie.

Edward Szychowski


Drukuj   E-mail